MafiaTurk - Mafia Türkiye
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Mafia 3 vs. GTA 5 Karşılaştırmalarına Cevap
#1
Günümüz oyun dünyasının popüler konumunda olan iki açık dünya oyunu GTA 5 ve Mafia 3'ü kıyaslayanlara Take Two Interactive'in CEO'sundan cevap geldi.
E8qzGA.jpg
Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ilk tanıtım fragmanı ve oynanış görüntüleriyle Gamescom 2015 konferansında görücüye çıkan Mafia 3'ün, GTA 5 ile yapılan karşılaştırma tartışmalarına son noktayı Take Two Interactive CEO'su Strauss Zelnick koydu.

Hem Mafia serisinin hem de Grand Theft Auto serisinin yayıncı firması olanTake Two, aynı kulvarda yer alan iki oyunun da pazarlamasını üstlenen firma olarak karşımıza çıkıyor.

d32W64.jpg
Mafia ve Mafia 2 oyunları her ne kadar tamamen açık dünya yapısında oyunlar olmasalar da Mafia 3'ün o türe yönelmesi, "GTA 5'e rakip mi oluyor?" tartışmalarını da devamında getirdi.
v5Lmdz.jpg
Tüm bu karşılaştırma tartışmalarının üzerine iki oyunun da ortak kaynağı olan Take Two Interactive'den beklenen yorum pek gecikmedi. Şirketin CEO'su Zelnick'in açıklamalarına göre Mafia 3'ün, GTA 5'den daha farklı bir oyun deneyimi sunacağını ve başka oyunları Mafia ile karşılaştıramayacağı yönünde oldu.

Ayrıca GTA oyunlarının açık dünya oyunları arasında en üst seviyede olan bir seri olduğunu hatırlatarak, böyle bir karşılaştırmanın olmaması gerektiğini ifade etti. Son olarak Mafia 3 adına Gamescom 2015 konferansında bekledikleri ilgiyi fazlasıyöa gördüğünü belirten CEO'nun açıklamaları bu şekilde oldu. 

E8qbnZ.jpg
Gelecek yıl içerisinde oyun raflarındaki yerini alması beklenen Mafia 3, bakalım GTA 5 ile yapılan karşılaştırmalara nasıl bir cevap sunacak?

Lunaci İmzası
19559.png
Youtube Kanalım: TIKLA /\  İnternet hızım: TIKLA
Cevapla
#2
adamlar ''gta 5 ile kapışmak bizim neyimize yahu'' demiş Big Grin  mafia gerçekçiliği ile küçümsenmeyecek bir oyun gta serisiyle farklılıkları mevcut o yüzden kapıştırılabileceğini sanmıyorum,yazım hatalarınız mevcut.
Ara
Cevapla
#3
(28.02.2016, Saat:22:54)Thomas_Angelo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: adamlar ''gta 5 ile kapışmak bizim neyimize yahu'' demiş Big Grin  mafia gerçekçiliği ile küçümsenmeyecek bir oyun gta serisiyle farklılıkları mevcut o yüzden kapıştırılabileceğini sanmıyorum,yazım hatalarınız mevcut.

Haberi shitftdeletede yaptım onları hataları. Bu arada Mafia 2 ile GTA V yi kıysalasınlar sonra Mafia III le kıyaslasınlar oyunu.
Lunaci İmzası
19559.png
Youtube Kanalım: TIKLA /\  İnternet hızım: TIKLA
Cevapla
#4
mafia 2 ile gta IV kıyaslandı zamanında mafia 2 tabi ki kazanan oldu joe Roman'dan daha iyi bir dosttu ama gta IV'de amaç intikamdı diye biliyorum mafia 2'de ise yükselip zengin olmaktı ama asıl amaç dostluktu.
Ara
Cevapla
#5
Mafia 2 Gayet güzel Grafik ve Fiziken ve oyunun güzel tarafı isdediğin gibi mod kurabiliyorsun.
Lunaci İmzası
19559.png
Youtube Kanalım: TIKLA /\  İnternet hızım: TIKLA
Cevapla
#6
@Ayrıca GTA V ile Mafia 3' karşılaştıracaklarına ilk önce Mafia II ile karşılaştısınlar.
E8qp3D.jpg
Lunaci İmzası
19559.png
Youtube Kanalım: TIKLA /\  İnternet hızım: TIKLA
Cevapla
#7
mafia 2 gta 5 karşısında küçük görülüyor ama  mafia 2 hikaye olarak gta 5 ise freeroam olarak daha güzel.
Ara
Cevapla
#8
Mafia ile Gta senaryo yönünden karşılaştırılamaz bana kalırsa. Mafia hikaye ağırlıklı bir oyunken gta hikayeyi pek sallamaz genellikle onlineye ve daha çok serbest aktivitelere felan önem verir. Onun için karşılaştırılması mantıksız bence.
Ara
Cevapla
#9
Mantıksız ama karşılatıracaklarsa da Grafik ve oyun Fizikiyel karşılaştırsınlar.
Lunaci İmzası
19559.png
Youtube Kanalım: TIKLA /\  İnternet hızım: TIKLA
Cevapla
#10
Bu konu hakkında en kestirme yorum yapıcak olursam;

Duygu, felsefe,saygı,sevgi ve bir ruha, hatta evet evet gerçekliğe bürünmüş bir oyun.
Cinsellik,suç dünyasının çekici olmayan dünyası,yapay muhabbetler ve benzeri şeylerle dolu olan oyunumsu bir oyun.

Tabi tüm Gta oyunlarını bir tutmuyorum. Genel Gta oyunu özelliklerine göre yazdım. Mesela Gta Vice City, diğer Gta oyunlarına göre daha iyidir. Neyse Gta'yı böyle anlattım, ama ben yinede oynuyorum, zevkde veriyor. Bir oyun olarak. Fakat gerçekçi düşününce zevk vermesi bunu değiştirmiyor. İnsana hiçbir şey katmıyor hatta götürüyor.

Alt tarafı oyun tabi, ama eğer illa birileri karşılaştırıcıksa, önce anlamlı bir oyun olması gerek ki ondan sonra bizim oyunumuz en iyi Açık Dünya oyunu diyebilsin.

Anlam göremiyoruz ama Gta'da ? Anlamı Mafia'da buldum ben.

Ancak oynadığı oyunu sorgulayanlar ne demek istediğimi anlıyacak ve hatta Mafia'nın kat ve kat üstünlüğünü kabul edecektir. Özelliklede Mafia 1'in...
Ara
Cevapla

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Konuyu Okuyanlar:
2 Ziyaretçi

Mafia 2 Online
Z-TR Gaming
   
Hakkımızda
MafiaTurk - Mafia Türkiye 2013 yilinde kurulmuş bir topluluktur. Misyonumuz tüm mafia tarzı oyunları seven oyuncuları bu toplulukta toplamaktır.
Yandex.Metrica