Skip to main content

Mafia 3’ü neden sevemedik ?

Öncelikle eleştiriye başlamadan önce bu yazıda yazdıklarım benim şahsi fikrimdir, bana katılan olur veya olmaz bunu yazıyı okuduktan sonra anlayabiliriz.

 

 

Bu oyunu neredeyse 5 yıl bekledik ve karşımıza çıkan oyun önceki oyunlardan hikaye ve özellik olarak tamamen eksikti ve oyun tamamen piyasaya hatalı olarak çıktı. 

  •  Ana karakter tamamen fiyasko tamamen Mafia ruhuna aykırı ve oyun bir siyahinin intikam almasıyla geçiyor.
  • Hikayesi berbat veya yok gibi, sürekli kendini tekrar eden görevlerden ibaret.
  • Oyun daha çok arcade türünde kalmış, sürekli vurup kırıp ortalığı dağıtıyoruz veya kiralık katil edasıyla adamları temizliyoruz.
  • Oyun tamamen bug’lar ile piyasaya çıktı ve önceki oyunlara göre oyundaki ufak ama güzel özellikler yoktu (aracın savrulması, kurşun izleri, çevre ile etkileşim kısaca oyunda gerçekçilik yok !
  • Yapay zeka desen oyuna eklemişler mi eklememişler mi tam çözemedim en basit olarak herkes mutlaka görmüştür polisin etrafında dönerek veya en kuytu köşeye saklanarak direk polisleri atlatabiliyoruz oyundaki polislerin etkisi yok denilecek kadar az.
  • Önceki oyundan Joe’ya ne oldu tam öğrenemedik sadece son sahnede Joe’ya benzeyen bir karakter var ve ona da Joe gözüyle baktık ama serinin 2. oyunuyla ilgili bir bağlantı yok.
  • Ve gelelim Vito’ya oyunda direk Vito’yu vurun tamamen yancı ve cepçi bir karakter olup hiçbir vasfı kalmamış.

Mafia 2 vs Mafia 3

Ve şu karşılaştırma videosunu da izleyerek oyunun ne kadar gereksiz ne kadar çöp olduğunu anlayacaksınız, keşke Hangar games el atmasaydı ve keşke bu oyun çıkmasaydı !

Mafia 1 vs Mafia 3

2 thoughts to “Mafia 3’ü neden sevemedik ?”

  1. Hangar 13 oyunu iyi bir hikayeyle yapacakmış ancak 2K başındaki adam açık dünya yapın diye diretince Hangar 13 böyle yapmak zorunda kalmış Enis Kirazoğlu kendisi söyledi bunu yani Hangar 13’ün suçu yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir